Półpasiec twarzy w pigułce

Półpasiec twarzy w pigułce

Bóle twarzy mogą przybierać różne formy, a problemów, z którymi musi się zmierzyć medycyna, jest sporo. Jednym z tych schorzeń, które mogą każdemu z nas sprawić sporo problemów, jest półpasiec twarzy – problem dość częsty wśród tych osób, które mają za sobą walkę z ospą wietrzną. Co warto wiedzieć na temat tej przypadłości?

Jakie objawy świadczą o tym problemie?

Półpasiec twarzy to schorzenie, którego symptomy są dość charakterystyczne. Mrowienie i swędzenie, ból twarzy, który pojawia się tylko z jednej strony, problemy związane z odczuwaniem smaku oraz pojawienie się bolesnych pęcherzyków – oto objawy, których nie można ignorować. Półpasiec twarzy może prowadzić przecież do poważnych problemów, a skutkiem zignorowania tej choroby może być połowiczne porażenie twarzy.

Co można zrobić?

Ponieważ półpasiec jest problemem uciążliwym, walkę z tą przypadłością należy zaczynać możliwie jak najprędzej. Co można zrobić? Podstawa to nie drapanie pęcherzyków oraz wspieranie naturalnej odporności organizmu. Więcej odpoczynku, więcej świeżych warzyw i owoców w diecie – oto prosta recepta na to, by skuteczniej walczyć z problemem. By szybciej wrócić do zdrowia i zmniejszyć ryzyko powikłań, należy wybrać się do lekarza, który zaleci kurację środkami przeciwwirusowymi. Osoby, które zostały zaatakowane przez półpasiec twarzy, powinny też poddać się badaniom wzroku, dzięki którym można wykryć ewentualne powikłania (np. początki jaskry).

Comments are closed.