Akcesoria łazienkowe dla osoby niepełnosprawnej

Jak zabezpieczyć łazienkę dla seniora lub osoby niepełnosprawnej?

Choroby, które z wiekiem stają się coraz bardziej dokuczliwe, wpływają na swobodę poruszania się. Zmiany zwyrodnieniowe stawów, znacznie osłabiona siła mięśni, czy schorzenia neurologiczne, mogą powodować, że wykonywanie rutynowych czynności w łazience sprawi Ci niemały problem. Nawet załatwianie potrzeb fizjologicznych może być kłopotliwe. Z podobnymi przeciwnościami musisz zmagać się, gdy jesteś osobą z niepełnosprawnościami po groźnym wypadku lub przechodzisz rehabilitację po poważnej operacji. Nie zawsze możesz liczyć na pomoc asystenta. Jak w takiej sytuacji zagwarantować sobie samodzielność, uniknąć dyskomfortu, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo w łazience?

 

Akcesoria łazienkowe dla osoby niepełnosprawnej 

 

Istnieje szeroka gama akcesoriów dla seniorów i osób niepełnosprawnych, które sprawiają, że będziesz czuć się w codziennych sytuacjach przede wszystkim pewniej. Łazienka to miejsce, gdzie najłatwiej o poślizgnięcie się i upadek. Możesz zmodyfikować elementy tego pomieszczenia, bez konieczności gruntownej i kosztownej przebudowy z udziałem ekipy fachowców. Na początku jedną z przeszkód, jaką możesz napotkać, jest problem z korzystaniem z wanny. Siadanie, czy wstawanie, wymagają skoordynowania ruchów i utrzymania równowagi. Uchwyt do wanny będzie stanowić pewny punkt oparcia, dzięki czemu nie przewrócisz się przy poślizgnięciu na wilgotnej powierzchni. Na rynku znajdziesz uchwyty łazienkowe o bardzo szerokim zastosowaniu. Można je montować także przy toalecie, czy prysznicu. Model ruchomy uchwytu łazienkowego można przesuwać, więc takie udogodnienie nie zabierze Ci miejsca, nie będzie zawadzać innym użytkownikom. Ławeczka do wanny dla seniorów sprawi, że wygodnie usiądziesz bez konieczności obciążania stawów. Taboret łazienkowy może stanowić jednocześnie stopień do wanny, co zapewni Ci wygodniejsze wchodzenie przed kąpielą. O bezpieczeństwo warto również zadbać, gdy korzystasz z natrysku. Taboret lub krzesło pod prysznic sprawią, że stabilnie usiądziesz w brodziku. Praktycznym rozwiązaniem jest również składana ławeczka pod prysznic dla seniora.

 

Sprzęt sanitarny dla seniora

 

Pogłębiające się kłopoty ze stawami, zwłaszcza biodrowymi, słabnące mięśnie i problemy z zakresem ruchów sprawiają, że zwykłe wstawanie oraz siadanie przychodzą Ci z trudem. W toalecie można wprowadzić proste usprawnienia, aby załatwiać potrzeby fizjologiczne bez konieczności interwencji opiekuna. Nakładka toaletowa na sedes podnosi poziom, na którym siadasz. Wkładasz wówczas znacznie mniej wysiłku we wstawanie. Jeśli wokół sedesu w Twojej łazience znajdzie się trochę miejsca, w podobny sposób możesz zastosować krzesło toaletowe. Będzie funkcjonować w postaci praktycznej nadstawki. Jeśli Twoje problemy zdrowotne są znacznie bardziej zaawansowane, warto rozejrzeć się za przenośną toaletą. Składane krzesło toaletowe w każdej chwili rozłożysz nawet przy łóżku. Wózek toaletowy zapewni Ci dodatkową możliwość przemieszczania się. Balkonik z ławeczką i zestawem toaletowym łączy z kolei wiele funkcji w jednym sprzęcie pomocniczym.

 

Po więcej porad jak zadbać o bezpieczeństwo seniora zapraszamy na www.magmarmedyczny.pl

 

Poszukujesz porad przy doborze akcesoriów łazienkowych, sprzętu rehabilitacyjnego i sanitarnego?  Zapoznaj się z blogiem firmy MAGMAR, który pomoże Ci w podjęciu optymalnych decyzji.

Comments are closed.